Wayne Rooney postawił sobie wyzwanie zostania koszulki piłkarskie dla dzieci z własnym nadrukiem

Wayne Rooney postawił sobie wyzwanie zostania koszulki piłkarskie dla dzieci z własnym nadrukiem najlepszym strzelcem Anglii wszech czasów – ale David Moyes jest bardziej zdeterminowany, by zobaczyć, jak bije rekordy w United.

Napastnik celuje w łącznie 49 bramek Sir Bobby’ego Charltona dla swojego kraju.

Ale ma też szansę uzurpować legendę Wielkiej Brytanii i Anglii na Old Trafford, jeśli poświęci swoją przyszłość mistrzom Premier League.

Zabezpieczenie długoterminowej umowy dla Rooneya jest priorytetem dla Moyesa i wiceprezesa wykonawczego Eda Woodwarda.

United pracuje nad nowym kontraktem dla 28-latka, który ma być wart ponad 200 000 funtów tygodniowo i utrzyma go w klubie przez najlepsze lata jego kariery.

United są pewni, że wkrótce uzgodnią przedłużenie, a Rooney zostanie wolnym agentem latem 2015 roku.

Rooney odkrył swoją najlepszą formę w tym sezonie pod rządami Moyesa, aby zachęcić do przekonania, że ​​odłoży na bok wszelkie myśli o poszukiwaniu nowego wyzwania w innym miejscu.

Wayne Rooney, Manchester United
Zobacz galerię ?
Po lecie niepewności co do swojej przyszłości – w następstwie twierdzeń Sir Alexa Fergusona, że ​​wyraził chęć opuszczenia Old Trafford – Rooney po raz kolejny stał się kluczową postacią dla United.

Odpowiedział na wiarę, jaką okazywał mu nowy menedżer – i znalazło to również odzwierciedlenie na scenie międzynarodowej, ponieważ jego cele przeciwko Czarnogórze i Polsce w ubiegłym miesiącu pomogły Anglii zdobyć kwalifikacje do Mistrzostw Świata w przyszłym lecie.

W ostatnich meczach towarzyskich w Chile i Niemczech koszulka eden hazard nie udało mu się znaleźć tylnej części siatki, ale mając 11 bramek mniej niż Charlton, pozostaje pewny, że może awansować na szczyt listy wyników.

„Mam do zobaczenia ten rekord i czuję, że zostało mi wiele lat, aby zagrać w moim kraju, więc jest to realistyczny cel dla mnie” – powiedział. „Mam nadzieję, że kiedyś to zrobię.

„Ale teraz koncentruję się na graniu i staram się dobrze sobie radzić w każdej grze, w którą gram.

„Strzelanie bramek jest świetne i czułem się dobrze podczas kwalifikacji, więc miło było móc pomóc drużynie”.

Rooney był także znaczącą pomocą dla Moyes w tym sezonie.

W tym sezonie strzelił siedem goli dla United, a energiczny występ, jaki osiągnął w zwycięskim meczu 1: 0 z Arsenalem na początku tego miesiąca, był typowy dla entuzjazmu, jaki wykazywał przez całą kampanię.

Moyes uważa, że ​​obok Robina van Persiego ma największą siłę uderzenia w piłce nożnej na świecie i rzucił wyzwanie Rooneyowi, by pobił rekord Charltona w 249 bramkach dla United.

Z Rooneyem na 204, ten cel jest w zasięgu ręki, jeśli podpisze nową umowę.

Moyes również zachwycił się motywacją przyszłego kapitana, jeśli zaangażuje się w klubie, co świadczy o determinacji menedżera United, by utrzymać się przy graczu, którego przyprowadził do Evertonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *