stroje piłkarskie z nadrukiem a następnie wschodząca gwiazda z Santosem

W wieku dziewiętnastu lat nowy sygnatariusz Manchester City Danilo strzelił wspaniałą zwycięską bramkę w największym meczu w klubie futbolu południowoamerykańskiego.

W ten sposób nastoletnia sensacja, stroje piłkarskie z nadrukiem a następnie wschodząca gwiazda z Santosem, dokładnie opisała, dlaczego bluesowi wydali 26,5 miliona funtów za swoje usługi tego lata.

Wbiegając na prawą flankę z pozycji prawego pleców, wyrzeźbił wnętrze na lewej stopie – równie wiernej jak jego prawy – i uderzył strzałem w przeciwległy róg siatki Penarol z całą techniką atakującego pomocnika.

Od tego czasu udowodnił, że jest przede wszystkim prawym Porto, i to właśnie w celu spełnienia roli, jaką Real Madryt wydał 22,3 miliona funtów, aby zabrać go do Bernabeu.

Ten ruch się nie powiódł, o ile w ostatnim sezonie był wygwizdany przez niecierpliwych madridistas – a City zaoferowało mu drogę ucieczki.

Ale zaoferowali mu znacznie więcej.

Po zrzuceniu Pabla Zabalety, Bacarego Sagny, Gael Clichy kevin de bruyne koszulka i Aleksa Kolarowa miasto potrzebowało pełnego oparcia – a nowy chłopiec może działać po obu stronach.

Danilo grał jako środkowy pomocnik w pierwszym meczu finału Copa Libertadores w 2011 roku – i strzelił gola z prawej strony w drugim meczu
Pep Guardiola nie szufladkuje graczy i wyjaśnił Danilo, że NIE uważa go za po prostu rywalizującego z Kyle’m Walkerem o prawe tylne miejsce.

Będzie także walczył o lewy obrońca z Benjaminem Mendy, a Francuzi ustawią się w finale przejścia do Bluesa.

Ale – i to mogło mieć kluczowe znaczenie dla lądowania Danilo z Chelsea również chętny – powiedziano mu, że Guardiola postrzega go również jako głęboko pomocnika, rolę, którą regularnie wypełniał dla Santosa – grał tam nawet w pierwszym meczu Finał Copa Libertadores.

Takie rozróżnienia są oczywiście zatarte w umyśle Guardioli, co City widział w zeszłym sezonie, kiedy zjechali piłkarskim odpowiednikiem króliczej nory Alicji do Krainy Czarów, w której pełne oparcia zmieniają się w pomocników, a bramkarze grają jako zamiatacze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *