przewodzenie Hiszpanii do pierwszego zwycięstwa w Koszulka Kylian Kbappe Pucharze Świata było odpowiednią

Gdyby Robben podjął jedną z tych szans, on, a nie Iniesta, prawdopodobnie byłby ostatnim bohaterem Pucharu Świata.

Jednak po podniesieniu trofeum Pucharu Świata, gdy był pochłonięty przez delirycznych kolegów z drużyny, Casillas ukończył pełen zestaw gongów piłkarskich, 10 lat po tym, jak doświadczył fenomenalnie kolektywnej świadomości futbolu.

A przewodzenie Hiszpanii do pierwszego zwycięstwa w Koszulka Kylian Kbappe Pucharze Świata było odpowiednią nagrodą dla gracza, który musi być teraz wyżej niż Gianluigi Buffon we Włoszech jako najlepszy bramkarz na świecie.

„To jest sensacyjne. To historyczny moment dla hiszpańskiej piłki nożnej „- powiedział Casillas.

Na początku sezonu 1999/2000 najlepszym bramkarzem Realu Madryt był Niemiec numer jeden Bodo Illgner, ale pod koniec sezonu był to nastoletni Hiszpan, który zasiadł między kijami.

Casillas po raz pierwszy ogłosił swój potencjał dla świata na Old Trafford, gdy wprowadził rewelacyjny pokaz, aby powstrzymać większość tego, co Manchester United mógł rzucić na niego, gdy Real ogłuszył panujących posiadaczy Ligi Mistrzów 3-2 w nocy i na druga runda.

Real pokonał Walencję 3: 0 w finale, a mając 19 lat, Casillas został najmłodszym bramkarzem, jaki kiedykolwiek grał w finale Ligi Mistrzów.

W tym sezonie zadebiutował na arenie międzynarodowej i nie grał w hiszpańskim składzie Euro 2000.

Dwa sezony później młody stopper doznał porażki w swojej karierze, ponieważ słaba forma sprawiła, że ​​spadł na ławkę, ale znowu był bohaterem Ligi Mistrzów.

Po tym, jak Cesar Sanchez musiał zranić się w finale z Bayerem Koszulka luka modric Leverkusenem, Casillas zdecydował się na serię świetnych uderzeń, ponieważ Hiszpanie wywalczyli zwycięstwo 2: 1.

Kolejny z tych rzadkich blipów wystąpi na początku Mistrzostw Świata, a wielu z nich obarczyło Szwajcarii golem, ponieważ Hiszpanie byli zaskoczeni 1: 0 w meczu otwarcia, choć niektórzy sugerowali, że jego grilowana przez telewizorów Sara Carbonera za swoją bramkę mogła mieć rozproszyć jego uwagę.

Ale od tego momentu Casillas był bezbłędny, a teraz może dodać Puchar Świata do swoich Mistrzostw Europy, trzech Ligii Mistrzów i czterech tytułów La Ligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *